Objednávanie na masáže

Shiatsu u Vás doma

Klientom z lokalít Miloslavov, Hviezdoslavov, Kvetoslavov, Šamorín, Štvrtok na Ostrove, Studené, Most pri Bratislave, Malinovo, Hubice, Dunajská Lužná a Rovinka ponúkam možnosť využiť Shiatsu terapiu u Vás doma.

Viac si prečítajte na podstránke Shiatsu u vás doma

 

Postup objednávania:

 1. prečítajte si odporúčania pred masážou
 2. v nižšie zobrazenom kalendári si vyberte termín, ktorý Vám vyhovuje (POZOR, kalendár ukazuje obsadenosť iba v aktuálnom týždni, 1 týždeň dozadu a 1 týždeň dopredu)
 3. zavolajte na uvedené telefónne číslo a objednajte sa na vybraný termín
 4. po objednaní zadáme dohodnutý termín do kalendára a pre ostatných zákazníkov bude tento termín nedostupný

Ak práve nemôžem zodvihnúť (napr. počas masáže), neskôr Vám zavolám späť.

Oznam

Upozorňujem klientov, že v mojom štúdiu sa venujem výlučne masážam tela pre zdravie a žiadne erotické služby neposkytujem.

Odporúčania:

 1. Ešte pred objednaním sa na masáž, si prosím, podrobne prečítajte pokyny k jednotlivým masážam uvedené nižšie.
 2. Je veľmi dôležité prečítať si kontraindikácie, čiže zoznam chorôb a stavov, pri ktorých nie je možné (v záujme zachovania zdravia klienta) niektorý druh masáže poskytnúť. Túto informáciu nájdete v pravom stĺpci pri článku o Klasickej masáži a o Shiatsu
 3. Pred masážou/ošetrením je potrebné informovať terapeuta o závažných problémoch, prípadne o implantátoch vo Vašom tele (umelý kĺb, prsné implantáty, kovové predmety, automatický dávkovač inzulínu, atď.).

Klasická masáž:

Pred masážou je potrebné byť osprchovaný, aby sa zvýšil účinok masážneho oleja, príp. aby nevznikali zapálené miesta na pokožke. V prípade, že Vám to časovo nevychádza alebo nemáte inú možnosť, môžete sa osprchovať u nás. Poskytneme Vám k tomu všetko potrebné, len je dôležité prísť v predstihu.

Masáž Shiatsu:

Keďže sa masáž vykonáva cez oblečenie, odporúčame priniesť si so sebou: tenké bavlnené tričko s krátkym alebo dlhým rukávom, tenké bavlnené tepláky alebo iné nohavice s tenkým pásom a čisté bavlnené ponožky. V prípade, že oblečenie práve nemáte so sebou, môžeme Vám ho zapožičať.

Dôležité rady pred ošetrením Shiatsu:

 • je vhodné nejesť nič ťažké aspoň 1 hod. pred masážou
 • nepiť alkohol (ani po ošetrení)
 • nie je vhodná veľká telesná námaha, intenzívne cvičenie ani kúpeľ v horúcej vode – narušuje to tok energie a znižuje účinnosť terapie
 • je vhodné byť dostatočne vyprázdnený, aby Vás nič počas terapie nevyrušovalo
 • je potrebné si rezervovať dostatočný čas, samotná terapia Shiatsu trvá najmenej 60 minút (alebo viac, podľa Vami zvoleného typu)

Po ošetrení Shiatsu je potrebné:

 • piť viac tekutín ako obvykle (pitím dokážeme vylúčiť z tela toxíny, ktoré sa masážou uvoľnili do lymfatického obehu)
 • zabezpečiť si pokojné hodiny (nie je vhodné hneď prísť do stresových situácií v práci alebo fyzicky namáhavých činností)

Čo Vás pri Shiatsu masáži čaká?

Každé ošetrenie sa začína rozhovorom s terapeutom, pričom je vám ponúknutý čaj, minerálka, či iný nápoj pre vaše uvoľnenie. Terapeut sa bude snažiť otázkami zistiť, čo od Shiatsu očakávate a čo vás najviac trápi.

Rozhovor je jednou z metód, ktorými terapeut zisťuje pôvod vašich bolestí či problémov. Veľakrát svojimi otázkami zájde aj do intímnych oblastí vášho života. Nie preto, že by bol zvedavý, ale preto, že príčinou mnohých nepríjemných pocitov, bolestí či ochorení je práve náš spôsob života, naše vnímanie sveta, postoje, vzorce chovania, emócie.

Pri každom ďalšom ošetrení zisťuje terapeut pocity a zážitky klienta po predchádzajúcom ošetrení. Samotné ošetrenie trvá cca 50 min. pri 60 min. terapii a cca 80 min. pri 90 min. terapii. Podľa situácie sa môže ošetrenie predĺžiť.

Ošetrenie končí opäť krátkym rozhovorom o priebehu ošetrenia, o pocitoch klienta, o problematických miestach. Je tu priestor aj na prípadné otázky na terapeuta.

Počas ošetrenia nie je vhodné rozprávať, nakoľko terapeut je naladený na energiu klienta a prípadný rozhovor by blokoval prúdenie energie. Občasné vyjadrenie pocitov či bolestivých miest nie je prekážkou.

Je nevyhnutné, aby ste boli uvoľnení, terapeutovi dôverovali a nepomáhali mu. Po celý čas ošetrenia je vhodné mať zatvorené oči, lebo tak sa telo najlepšie uvoľní. Ak Vaša myseľ vedome vzdá svoj každodenný boj a kontrolu, iba tak dôjde k vedomému uvoľneniu a aktivovaniu samouzdravovacích mechanizmov v organizme.

Najlepšie je, nemyslieť na nič (iba ak na niečo krásne), počúvať hudbu, vnímať svoje telo a dotyky terapeuta.

Ak sa vám podarí úplne sa odreagovať, možno zažijete zvláštne pocity, zacítite prúdenie energie, budete vidieť krásne obrazy, farby, možno budete lietať,... Pre každého je to iné a každá terapia je iná.

Aké budú vaše pocity po shiatsu?

Reakcie klientov bývajú rôzne. Bezprostredne po terapii to najčastejšie bývajú pocity únavy, úľavy, oddychu, uvoľnenia napätia. Najlepšie je však nič vopred neočakávať, aby ste neboli sklamaní.

Keďže sa shiatsu vykonáva v stave hlbokej relaxácie a tá zasahuje hlavné funkčné systémy nášho organizmu, v niektorých prípadoch sa po prvých ošetreniach môžu objaviť uzdravujúce reakcie, ktoré vás môžu zaskočiť. Takými môže byť zvýšené vylučovanie hlienov, kašeľ, pocity nachladnutia, teploty či chrípky, môžu sa objaviť staršie bolesti, ktoré ste už dlho nepociťovali, môže nastať zvýšený pocit únavy alebo naopak pocit prebytku energie, môžu sa prechodne objaviť či rozbúriť nepoznané emócie, ... Ale výnimočne sa môže objaviť aj zlepšenie stavu hneď po prvom ošetrení.

Prechodné zhoršenie zdravotného stavu signalizuje, že sa rozbehol proces uzdravenia - harmonizácie organizmu. Najdôležitejšie je pokračovať v pravidelnom ošetrení shiatsu a neprerušovať začatý proces. Aj po odznení uzdravujúcich reakcií sa odporúča pokračovať v pravidelnej terapii, pretože stav hlbokej relaxácie, ktorý je pri shiatsu nevyhnutný, veľa ľudí tak skoro nedosiahne.

Dôvodom je, že mnohí ľudia sú dnes veľmi pracovne vyťažení. Títo ľudia a ľudia, ktorí sa nevedia uvoľniť alebo sa len ťažko uvoľňujú a ťažko popúšťajú svoju kontrolu, sa do hlbokej relaxácie dostanú až po niekoľkých terapiách. Niekedy to môže trvať aj pár mesiacov. Tých, čo sa úplne uvoľnia už pri prvom ošetrení, je skôr menšina.

Terapia shiatsu je práca s energiou a tá ide pomaly. Ak sme sa k našim bolestiam či chorobám dopracovali za niekoľko týždňov, mesiacov či rokov, tak na ich odstránenie bude potrebný najmenej polovičný čas.