Klasická olejová masáž

je najčastejším typom masáže v Európe. Terapeut pracuje priamo na koži klienta za použitia rôznych olejov.

Masáž má celkový povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť, na spánok a stav centrálnej nervovej sústavy.

Využíva trenie a hnetenie kože, podkožia a svalov, čím ich zahrieva a postupne uvoľňuje. Tým, že prekrvuje kožu a podkožie, podporuje látkovú výmenu, napomáha rýchlejšiemu odstráneniu vrchných vrstiev kože, čím urýchľuje proces jej obnovy, otvára póry, čím pokožka môže lepšie dýchať, odstraňuje spazmy, zrýchľuje tok lymfy, čo vedie k detoxikácii organizmu.

Je vhodná ako relaxačný prostriedok na uvoľnenie svalov, pri nespavosti, pri stresovej práci a všeobecnom vyčerpaní. Celkový účinok sa dosahuje na základe miestneho vplyvu a to zlepšením prietoku krvi na periférii. Zrýchlenie toku krvi sa priaznivo prejaví na činnosti srdca. Nastáva prekrvenie jednotlivých orgánov, zlepšuje sa výmena kyslíka a oxidu uhličitého v pľúcach, ako aj vnútorné dýchanie a termoregulačné procesy.

Je preukázané, že klasická masáž v priebehu ôsmich týždňov dokáže zlepšiť stav pacienta s osteoartrózou kolien a že je tiež užitočná u jedincov so zlým krvným obehom.

Po masáži sa odporúča vypiť dostatočné množstvo tekutín, aby sa škodlivé látky, ktoré sa masážou dostali do lymfatického systému, vyplavili z tela von a proces detoxikácie sa mohol dokončiť.

Vzhľadom k platnosti nových predpisov ohľadom klasickej masáže túto v dnešnej dobe nevykonávam.

Späť na Masáže